PLASTYCZNE

Do konkursu plastycznego „Wiosna w lesie” przeprowadzonego w okresie 12.02-13.03.2019 przystąpiły dzieci i młodzież ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych z woj. podlaskiego m.in.: z Białegostoku, Krynek, Szepietowa, Bociek, Augustowa. Organizatorzy nie kryją radości, iż do konkursu przystąpiły dzieci ze wszystkich szkół podstawowych Bielska Podlaskiego. Ideą konkursu było kształtowanie wrażliwości i szacunku do ojczystej przyrody, promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie, obserwacja świata roślin i zwierząt wczesną wiosną, praca w lesie – ważne zadanie leśników oraz poszukiwanie nowych rozwiązań plastycznych.

Ogółem wpłynęło  161 prac plastycznych wykonanych w różnych technikach:  prace malowane pastelą olejną i kredką, batiki woskowe, monotypie, collage oraz prace w technikach mieszanych.

21 marca 2019 na podsumowaniu konkursu, autorom najciekawszych prac wręczono 14 nagród  i 7 wyróżnień w obu kategoriach wiekowych tj.: kl.I-III i IV-VI. Dzieci otrzymały piękne albumy przyrodnicze, zestaw materiałów plastycznych i dyplomy. Dyplomami uhonorowano również nauczycieli, instruktorów plastyki, którzy przygotowali laureatów do konkursu. Fundatorem nagród był Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim.
PROTOKÓŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIOSNA W LESIE"