MUZYCZNE

Wielki Patriotyczny Chór Bielska Podlaskiego


W Bielsku Podlaskim już od wczesnych godzin trwały obchody 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Nabożeństwa w intencji ojczyzny, marsz ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami, Piknik dla Niepodległej i uroczysty koncert, w którym udział wzięli: Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, zespół Wokalny „Karuzela”, Chór Polskiej Pieśni Narodowej oraz solista Artiom Chatimka z Kobryńskiego Pałacu Kultury . W  trakcie koncertu miało miejsce wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych przez mieszkańców Bielska. Alejkami Parku Królowej Heleny przechadzał się Piłsudski z żoną Marysieńką. W historyczne postacie wcielili się uczestnicy Teatru Seniora „RETRO”.

Przed koncertem Bielski Dom Kultury zaprosił bielszczan na wojskową grochówkę „Prosto z kotła”. Przed godz. 15.00 każdy mieszkaniec przybyły na uroczystość został udekorowany kotylionem oraz otrzymał z rąk harcerzy  śpiewnik Wielkiego Patriotycznego Chóru Bielska Podlaskiego (wydany przez BDK) po to, by włączyć się do wspólnego śpiewania pieśni wojskowych i patriotycznych.

Całości imprezy towarzyszyła wystawa ołowianych żołnierzyków – podsumowanie warsztatów „100 żołnierzyków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, wystawa „Bielsk i jego mieszkańcy wczoraj i dziś”. Na pikniku znalazło się też stoisko promujące zawód policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim oraz „Żołnierze” – cykl działań promujących lokalną jednostkę Obrony Terytorialnej 14 Kompanii Lekkiej Piechoty (tor przeszkód, namiot z prezentacją WOT).