MUZYCZNE

Tegoroczny Festyn Pelargonia zgromadził tłumy mieszkańców. Festynowi  towarzyszyły stoiska połączone z warsztatami: stoisko  z kwiatami z bibuły Pani Eugenii Czyżyk oraz z rękodziełem artystycznym Pani Agnieszki Kopa. Wśród wystawców były stoiska z miodem oraz sadzonki z Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim. Przed sceną znalazły się przepiękne kompozycje kwiatowe, które poddane zostały ocenie.
Głównym elementem festynu „Pelargonia” jest wyłonienie zwycięzców konkursów, m.in. na  najładniejszy bukiet  ze świeżych kwiatów i ziół, bukiet z kwiatów suszonych, konkursy plastyczne, konkurs poetycki, a także najsmaczniejsze ciasto owocowe.  Chętnych do wypieku ciast i do udziału w  konkursie przybywa z każdym rokiem – co bardzo cieszy organizatorów. I to ciasta cieszyły się największym zainteresowaniem, bowiem panie nie nadążały z krojeniem i roznoszeniem wypieków wśród widowni. Z myślą o najmłodszych przygotowano konkursy plastyczne o tematyce kwiatowej. Po raz pierwszy odbył się konkurs poetycki, do którego przystąpiło siedmiu autorów. Przepięknych wierszy o tematyce letniej, kwiatowej wysłuchaliśmy z przyjemnością podczas koncertu. Jak przystało na festyn, nie mogło zabraknąć kwiatów, toteż panie przygotowały piękne bukiety ze świeżych kwiatów i ziół oraz okazałe kompozycje z kwiatów suszonych. Zwycięzców poszczególnych konkursów nagrodzono dyplomami i upominkami przygotowanymi przez Pracownię Plastyczną „Atelier” BDK, które wręczyła V-ce Burmistrz Miasta Bożena Zwolińska, radny Sejmiku Wojewódzkiego Igor Łukaszuk oraz dyrektor BDK Elżbieta Fionik.
Na scenie bielskiej „muszli” wystąpiły:   Męski Zespół  „Kuranty”, Zespół „Fermata” z Orli, Zespół Pieśni Białoruskiej  „Małanka”,  „Łuna” z Parcewa, Zespoły „Karuzela” i „Fart”. Znakomitą zabawę naszym mieszkańcom zapewnił  Zespół „ZABOBONY” z Mińska (Białoruś), który „porwał” widownię do tańca i zabaw integracyjnych. Całość imprezy plenerowej zwieńczyła potańcówka, do której przygrywała Częstochowska Kapela Biesiadna „GRUPA ROMANA”.  Kapela zapewniła świetną zabawę, znakomitą atmosferę . Znane i lubiane dźwięki muzyki biesiadnej poderwały uczestników imprezy do wspólnej, bardzo udanej zabawy.
POTAŃCÓWKA została  zorganizowana w ramach projektu „Letnie potańcówki w Bielsku Podlaskim” realizowanego z Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.