MUZYCZNE

Już od wczesnych godzin w Bielsku Podlaskim trwały obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Nabożeństwa w intencji ojczyzny, marsz ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami, Piknik dla Niepodległej i uroczysty koncert z udziałem Chóru Polskiej Pieśni Narodowej i Studia Piosenki „Fart”.

Przed godz. 15.00 każdy mieszkaniec przybyły na uroczystość został udekorowany kotylionem oraz otrzymał z rąk harcerzy  śpiewnik Wielkiego Patriotycznego Chóru Bielska Podlaskiego (wydany przez BDK) po to, by włączyć się do wspólnego śpiewania pieśni wojskowych i patriotycznych. W drugiej części uroczystości Studio Piosenki „FART” zaprezentowało najnowszy koncert „Drogi do Niepodległej".

Nie zabrakło też Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się Włodzimierz Wiesiełowski - uczestnik  Teatru Seniora „RETRO”.

Imprezą towarzyszącą, poprzedzającą koncert  był PIKNIK DLA NIEPODLEGŁEJ (na placu LO im. T. Kościuszki), w którym udział wzięli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, 14 Batalionu Piechoty Zmechanizowanej oraz Powiatowej Komendy Policji. Była też wojskowa grochówka, którą częstowano w porze obiadowej mieszkańców Bielska Podlaskiego.