INNE

Już od wczesnych godzin w piątek 20 kwietnia 2018 r. plac przed  Bielskim Domem Kultury  był pełen najmłodszej publiczności – dzieci  z bielskich przedszkoli, które przyszły wraz z nauczycielami na cykliczną imprezę. Obchody Światowego Dnia Ziemi na stałe wpisały się do kalendarza imprez Bielskiego Domu Kultury. Do organizacji festynu czynnie włączyło się Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim przekazując na ten cel drzewka, sadzonki ze Szkółki Leśnej w Grabowcu, tym samym  stało się od wielu lat współorganizatorem imprezy.   W programie części artystycznej  znalazł się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP Nr 4 im. A.Mickiewicza, występ zespołu „Karuzela”, występ grupy cyrkowej „Wiesnuszki” z Pałacu Młodzieży w  Kobryniu (na Białorusi). Część artystyczna  przeplatana była licznymi konkursami, quizami o tematyce leśnej. Nagrodą za poprawną odpowiedź były książki ufundowane przez BDK oraz drzewka ze Szkółki Leśnej, a także upominki przygotowane przez Koło Wędkarskie „SUM”. Drzewka wręczone zostały także przedstawicielom bielskich przedszkoli i artystom: Panu Aleksemu Wasilokowi i Kazimierzowi Koc za ekspozycję rzeźb, które wystawione były specjalnie na tą okazję. Dzieci miały możliwość zapoznania się z technikami i fazami rzeźbienia, w które wtajemniczał sam artysta. Na holu BDK miał miejsce pokaz filmu edukacyjnego „W dechę”. Na placu BDK  dzieci uczestniczyły w akcji plastycznej „Kontynenty”. Na koniec festynu dzieci wraz dyrektorem BDK Elżbietą Fionik i przedstawicielem Nadleśnictwa  uczestniczyły w akcji „I Ty posadź swoje drzewo”. Tym razem, na skwerze BDK posadzono drzewko lipy.

Obchodom Dnia Ziemi towarzyszyła  pokonkursowa wystawa plastyczna „Wiosna w lesie” , stoisko Nadleśnictwa Bielsk oraz stoisko Koła PZW „Sum”.

Festyn z okazji Dnia Ziemi pn. „I Ty posadź swoje drzewo” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach projektu „BIELSKI DOM Z EKO-KULTURĄ – cykl imprez upowszechniających wiedzę ekologiczną”