INNE

14 kwietnia w Palmową Niedzielę na Placu JP II (przy ratuszu) miał miejsce V JARMARK WIELKANOCNY. Organizatorem jarmarku był Bielski Dom Kultury. Przez kilka godzin stoiska zachęcały tradycyjnymi  i współczesnymi różnorodnościami, zapełniły się rękodziełem artystycznym tj. pięknie dekorowanymi różnymi  technikami pisankami, palmami, stroikami, kwiatami z bibuły, serwetkami, ręcznie szytymi zabawkami, ceramiką, ozdobami z drewna, kosmetykami i innymi produktami. Na stoiskach nie zabrakło również  chleba na zakwasie z Wilna, ciasta, słodkich baranków itp. Tym, którzy nie zagospodarowali swoich ogrodów, Nadleśnictwo Bielsk zaproponowało duży wybór iglaków.

W jarmarku uczestniczyły stowarzyszenia, kluby, koła gospodyń wiejskich,
pracownie artystyczne, twórcy indywidualni z Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Siemiatycz, Łomży, Policznej, twórcy z Politechnicznego Koledżu w  Kobryniu (Białoruś), z którym Bielski Dom Kultury podpisał umowę partnerską o współpracy.

Stoiska kusiły tradycyjnym, wykonanym z wielką starannością i pasją rękodziełem, skierowanym do każdej grupy wiekowej. Zapewniło to ogromny wybór dla nabywających. Jarmark zwiastował nadchodzące niebawem Święta Wielkanocne.