LITERACKIE

Ц Э Н Т Р А Л Ь Н Ы Я   Э Л І М І Н А Ц Ы І

48 дэкламатарскага конкурсу

„ Р О Д Н А Е   С Л О В А ”

22.03.2019 г. – Бельск-Падляшскі

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

  1. Ніколя Галадок – Непублічнаe прадшколле н-р 1 ім. св. Дзіцяткі Гаўрыіла ў Бельску-Падляшскім
    „Стары певень” – Міхаiл Стэльмах
  2. Ксэня Граматовіч – Непублічнаe прадшколле н-р 1 ім. св. Дзіцяткі Гаўрыіла ў Бельску-Падляшскім
    „Жук і слімак” – Максім Танк
  3. Дамініка Мартынюк – Непублічнаe прадшколле н-р 1 ім. св. Дзіцяткі Гаўрыіла ў Бельску-Падляшскім
    – „Маці і Янка” – Мікола Чарняўскі
  4. Іаанна Бароўская – Непублічнаe прадшколле н-р 1 ім. св. Дзіцяткі Гаўрыіла ў Бельску-Падляшскім
    – „Торт для матулі” – Авяр’ян Дзеружынскі
  5. Юліян Гаўрылюк – Прадшколле н-р 3 з інтэграцыйнымі аддзеламі ў Бельску-Падляшскім
    „Бегемоцік” – Алег Старынчык
  6. Магдаліна Таранта – Прадшколле н-р 3 з інтэграцыйнымі аддзеламі ў Бельску-Падляшскім
    „Матуля”
  7. Патрык Зубрыцкі Прадшколле н-р 1 у Гайнаўцы – „Ладкі” – Іван Муравейка
  8. Анастазія Франкоўская Прадшколле н-р 1 у Гайнаўцы – „Фантазёр” – Генадзь Аўласенка
  9. Юлія Раманюк Прадшколле н-р 1 у Гайнаўцы – „Пра вожыка, які змайстраваў веласіпед” – Генадзь Аўласенка
  10. Якуб Бірылка Прадшколле н-р 1 у Гайнаўцы – „Дзеці” – Артур Вольскі
  11. Якуб Лясота – Прадшколле н-р 2 у Гайнаўцы „Якуб і зуб” – Уладзімір Мацвеенка
  12. Антоні Ігнацюк Прадшколле н-р 2 у Гайнаўцы – „Алежак і арэшак” – Алег Старынчык
  13. Нікаліна Баркоўская Непублічная ПШ y Арэшкаве „Ласы на каўбасы” – Уладзімір Мацвеенка
  14. Марыя Галёнка – Прадшколле н-р 3 у Гайнаўцы – „Пракалоў камарык ножку” – Станіслаў Шушкевіч
  15. Дам’ян Латкоўскі – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Верабейка” – Станіслаў Шушкевіч
  16. Дамініка Сцепанюк – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Соня” – Уладзімір Сіўчыкaў
  17. Матэвуш Валянцей – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Твая праўда, Невідзімка” – Ніна Галіноўская
  18. Кляменс Латышонак – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Драпежнік” – Андрэй Хадановіч
  19. Анастазія Цыркун – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Я хачу мець брата” – Віктар Швед
  20. Лейсан Лепай – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Мой рыжы Бім” – Эдзі Агняцвет
  21. Вераніка Марко – Самаўрадавае прадшколле н-р 14 у Беластоку – „Наша дзеўчына Палiна” – Алег Старынчык

KATEGORIA KL. I-III

  1. Эва Дружба – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Мышка” – Сяргей Грахоўскі
  2. Пётр Вардэцкі – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Лясная вечарынка” – Станіслаў Шушкевіч
  3. Анна Харытановіч – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Прыгода” – Мікола Маляўка
  4. Павел Антыпюк – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „На рыбалку кот пайшоў”
  5. Барташ Дамянюк – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Я сам”
  6. Зофія Драздоўская – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Кросны” – Ларыса Геніюш
  7. Зузанна Міранкевіч – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Як унук дзеду дапамог” – Уладзімір Дубоўка
  8. Якуб Белаказовіч – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Сядзіць цвіркун на прыпечку” – Станіслаў Шушкевіч
  9. Таіса Фіёнік – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Дамавік” – Алена Церашкова
  10. Вольга Пятрышык – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Зайчык і горка” – В. Іпатова
  11. Мацвей Андрэеў – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Як правільна шукаць пальчаткі” – Андрэй Хадановіч
  12. Аляксандра Савіцкая – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Капялюш” – Андрэй Хадановіч
  13. Таіса Кучынская – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Ай! Не буду! Не хачу!” – Рыгор Барадулін
  14. Іаанна Кудэрская – ПШ у Аўгустове „Хітруха” – Леў Парэмскі
  15. Патрык Мінкевіч – ПШ у Аўгустове „Верабейчык” – Янка Купала
  16. Паўліна Аксянцюк – ПШ у Аўгустове „Ветлівыя суседзі” – Сяргей Грахоўскі
  17. Якуб Філіманюк – ПШ у Аўгустове „Пакатаўся...” – Васіль Зуёнак
  18. Антаніна Карпюк ПШ у Нараўцы „Курка і дзяўчынка” – Авяр'ян Дзеружынскі
  19. Зофія Супранюк ПШ у Чыжах „Яблык” – Юрась Свірка
  20. Мая Шпілька ПШ у Чыжах „Каляровыя алоўкі” – Пятрусь Макаль
  21. Уршуля Петручук Школьна-прадшкольны комплекс у Нарве „Хворы коцік” – Міра Лукша
  22. Давід Сурэль Непублічная ПШ y Арэшкаве „Жук” – Ян Бжэхва
  23. Марыя Канеўская – ПШ у Дубінах – „Урок і каток” – Віктар Швед
  24. Анна Ляшчынская ПШ н-р 1 у Гайнаўцы „Зосіны сакрэты” – Эдзі Агняцвет
  25. Ганна Баўтрамюк ПШ н-р 1 у Гайнаўцы „Працавітая дачушка” – Віктар Швед
  26. Каліна Якімюк ПШ н-р 2 у Гайнаўцы „Камарыкі” – Наталля Каліцька
  27. Міхал Зайкоўскі ПШ н-р 2 у Гайнаўцы „Спрэчкі” – Андрэй Хадановіч
  28. Шыман Юшчук ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Як мурлыку ашукалі” – Віктар Гардзей
  29. Аляксандра Монах ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Пракалоў камарык ножку” – Станіслаў Шушкевіч
  30. Магдаліна Кендысь ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Рэпка” – аўтар невядомы
  31. Малгажата Паплаўская – НПШ y Залуках – „Дзед Мікіта” – Ларыса Генюш
  32. Аксана Кулік – ПШ н-р 1 у Беластоку – „Схавала цацкі” – Пятрусь Макаль
  33. Кацярына Крук – ПШ н-р 4 у Беластоку – „Спрэчкі” – Андрэй Хадановіч
  34. Юлія Алексяюк – ПШ н-р 4 у Беластоку – „Коцік” – Артур Вольскі
  35. Дарыя Пятроўская – ПШ н-р 4 у Беластоку – „Лічылка” – Іван Муравейка
  36. Дамініка Лепай – ПШ н-р 4 у Беластоку – „Адкіньце ўсё - і смутак і жальбу” – Кастусь Кірэенка
  37. Якуб Байгуз – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Я – памочнік” – Мікола Чарняўскі
  38. Мікалай Корх – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Бусел” – Ларыса Генюш
  39. Габрыель Якімюк – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Чаму крычыць варона” – Людміла Воранава

 

KATEGORIA KL. IV-VI

  1. Ніна Белавежац – ПШ н-р 4 у Беластоку – „Па-над белым пухам вішняў” – Максім Багдановіч
  2. Каліса Пятроўская – ПШ н-р 4 у Беластоку – (без загалоўка) – Людміла Рублеўская
  3. Лілія Пазняк – ПШ у Шудзялове – „Шпачыны канфуз” – Эдуард Валасевіч
  4. Агата Пуцілоўская – ПШ у Бабіках – Слуцкія ткачыхі” – Максім Багдановіч
  5. Кацярына Радаль – НПШ y Залуках – „Сумная казка” – Ларыса Генюш
  6. Крыст’ян Майсак – НПШ y Залуках – „Бусел” – Ларыса Генюш
  7. Аляксандра Кузьма – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Ікона” – Анна Бяляўская
  8. Лукаш Хіліманюк – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Партрэт” – Вaсіль Вітка
  9. Марына Місяюк – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Соня” – Уладзімір Сіўчыкаў
  10. Матэвуш Бонда – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Саўка за сталом” – Эдзі Агняцвет
  11. Анна Іванюк – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Родная мова” – Пімен Панчанка
  12. Агата Харкевіч – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Зямля з блакітнымі вачамі” – Эдзі Агняцвет
  13. Мікалай Абрамюк – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Мудрасць і хітрасць” – Валянцін Лукша
  14. Ян Васільчык ПШ у Нараўцы „Адкажы” – Ніл Гілевіч
  15. Вікторыя Анішчук ПШ у Чыжах Балбатуха Міла” – Авяр’ян Дзеружынскі
  16. Алівія Жэпка Школьна-прадшкольны комплекс у Нарве „Хату будзе воўк будаваць” – Васіль Зуёнак
  17. Наталля Карчэўская Школьна-прадшкольны комплекс у Нарве „Жабрак і шчасце” – Валянцін Лукша
  18. Марыя Валосік Школьна-прадшкольны комплекс у Белавежы „Маці” – Зоя Майстровіч
  19. Габрыеля Раманюк ПШ н-р 1 у Гайнаўцы „Не адцураюся ніколі” – Лёля Багдановіч
  20. Анна Мароз ПШ н-р 2 у Гайнаўцы „Дзеці” – Артур Вольскі
  21. Вераніка Герасімюк ПШ н-р 3 у Гайнаўцы „Казачка пра зязюлю” – Таццяна Дзям’янава
  22. Зузаннна Франкоўская ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Буслава шапка” – Артур Вольскі
  23. Юліян Раманюк – ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Як Цімох абедаў” – Алесь Бадак
  24. Габрыель Пах – ПШ з ДНБМ у Орлі – „І чаму я халасцяк?” – Генадзь Кляўко
  25. Арыяна Стручык – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Дзеці” – Артур Вольскі
  26. Ганна Куколка – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Хлопчык і певень” – Андрэй Алексаднровіч
  27. Аляксандр Краўчук – ПШ у Аўгустове „Ці хадзіў у ботах кот?” – Мікола Чарняўскі
  28. Юліян Красоўскі – ПШ у Аўгустове – „Дуб і грыб” – Ніна Тарас
  29. Наталля Васілюк – ПШ у Аўгустове – „Зязюлька” – Мікола Чарняўскі
  30. Якуб Анішчук – ПШ у Аўгустове – „Жук і слімак” – Максім Танк
  31. Іаанна Свідэрская – Непублічная ПШ н-р 1 у Бельску-Падляшскім – „Дзве кумы” – Рыгор Барадулін
  32. Рафал Мароз – Непублічная ПШ н-р 1 у Бельску-Падляшскім – „Дзед і баба” – Рыгор Барадулін
  33. Мікалай Троц – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Наша мова” – Ларыса Геніюш
  34. Дамініка Бобаль – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Як ні старацца” – Наталля Арсеннева
  35. Шыман Праневіцкі – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Беларус” – Васіль Жуковіч
  36. Юлія Сeльвесюк – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Конік і варона” – Уладзімір Карызна
  37. Аляксандра Кобусь – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Магутны Божа” – Таццяна Дземянава
  38. Юлія Кур’яновіч – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Родная мова” – Васіль Жуковіч
  39. Барташ Міхноўскі – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Андрэйка – сябар мой” – Іван Муравейка
  40. Аляксандра Асіпюк – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Смеласць і страх” – Іван Муравейка
  41. Дарыя Лажэцкая – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Так хоча сэрца” – А. Кузнечык
  42. Таццяна Сахарчук – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Смелы кот” – Уладзімір Корбан
  43. Мартына Гэраз – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Певень і злоснік” – Іван Муравейка

 

KATEGORIA  КL. VII-VIII i KL. III GIMNAZJUM

  1. Матэвуш Валянтовіч – ПШ у Бабіках – Пра дзеда і ўнука” – Уладзімір Дубоўка
  2. Эмілія Каранкевіч – НПШ y Залуках – „Кросны” – Ларыса Генюш
  3. Іван Карсунскі – НПШ св.св. Кірылы і Мяфодзія ў Беластоку – „Бычок і козачка” – Алег Старынчык
  4. Анджаліка Шпаковіч Школьна-прадшкольны комплекс у Белавежы „Вераб’і” – Зоя Майстровіч
  5. Тамаш Харкевіч ПШ у Нараўцы „Калі бываю я з табою” – Дзмітры Шатыловіч
  6. Марак Кутузаў Школьна-прадшкольны комплекс у Нарве „Певень – чырвоны грэбень” – Валянцін Лукша
  7. Уладыслаў Кутузаў Школьна-прадшкольны комплекс у Нарве „Прыкметы” – Юрка Геніюш
  8. Анна Рушук ПШ у Навакорніне „Вясна” – Ларыса Геніюш
  9. Юлія Ахрымюк ПШ у Чыжах „Неахайнік Сет” – Хачык Рачан
  10. Мартына Белавежац ПШ у Чыжах „Воўк і ліс” – Казімір Камейка
  11. Марыюш Краськa Непублічная ПШ y Арэшкаве „Дарагая матуля мая” – Віктар Худавец
  12. Наталля Ніканюк Непублічная ПШ y Арэшкаве „Адзіноцтва” – Мікалай Кот
  13. Барташ Яканюк – ПШ н-р 4 у Гайнаўцы „Каханне і цёшча” – Мікола Вяршынін
  14. Малгажата Галёнка КШ з ДНБМ у Гайнаўцы „Пляткаркі” – Мікалай Чарняўскі
  15. Якуб Казімірук КШ з ДНБМ у Гайнаўцы „Пакутуем, бо адчуваем душою...” – Юрка Буйнюк
  16. Зофія Філіпюк – ПШ н-р 3 у Гайнаўцы „Балада” – Алесь Зарыцкі (паводле „Свіцязянкі” Адама Міцкевіча)
  17. Паўліна Дзмітрук ПШ н-р 3 у Гайнаўцы „Не верце, што падаюць зоры” – Ніна Радзівончык
  18. Мартына Кердалевіч ПШ н-р 3 у Гайнаўцы „Гаспадарлівы мяшок” – Аліна Церашкова
  19. Гжэгaж Зінкевіч – ПШ у Аўгустове – „Паклон хлебу” – Максім Танк
  20. Дам’ян Дмітрук – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Раманс” – Максім Багдановіч
  21. Дарыя Нестaрук – ПШ з ДНБМ у Орлі – „Мая вёска” – Мікалай Варанецкі
  22. Давід Дзікоўскі – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Трэба дома бываць часцей” – Рыгор Барадулін
  23. Таццяна Цесноўская – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Родная мова” – Генадзь Пашкоў
  24. Анеля Хмур – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Белай слонкаю гнездзіцца слова” – Яўгенія Янішчыц
  25. Паўліна Ёдла – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Памутленыя вочы ў тузе” – Ларыса Геніюш
  26. Дарыя Ёдла – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Полацк”
  27. Зузання Пятроўская – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Ты вучыла мяне” – Яўгенія Янішчыц
  28. Вікторыя Гаць – ПШ з ДНБМ у Бельску-Падляшскім – „Жыровіцы” – Ларыса Геніюш

 

 

 

 

 

Зрэалізавана дзякуючы датацыі Міністра ўнутраных спраў і адміністрацыі,

фінансавай падтрымцы Маршалкоўскай управы Падляшскага ваяводства,

а таксама дафінансаванню з бюджэта горада Беластока