PLASTYCZNE


Międzynarodowy Plener Malarski „Uroki Podlasia” w Ploskach

W  dniach 5-7 maja 2017 r. nad rozlewiskiem Narwi opodal Plosek miał miejsce Międzynarodowy Plener Malarski. Organizacja pleneru była możliwa dzięki staraniom Dyrektora BDK Pani Małgorzaty Bil-Jaruzelskiej i wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Pana Jarosława Borowskiego.

Uczestnikami pleneru byli artyści z miasta partnerskiego Kobryń na  Białorusi oraz uczestnicy Pracowni Plastycznej „Atelier” prowadzonej przez Marylę Babulewicz (organizatora pleneru).

Podczas pleneru – od rana do wieczora – czas poświęcony był pracy twórczej. Rozmowy o specyfice pracy w plenerze, o zmieniającym się świetle, ulotności zjawisk, relacji koloru światła i cienia, perspektywie powietrznej. Plener, to także możliwość nawiązania przyjacielskich relacji, wymiana doświadczeń, doskonalenie własnego warsztatu pracy. W niedzielne przedpołudnie artyści z Kobrynia zaoferowali warsztaty artystyczne „Kompozycje kwiatowe na lnie i korze brzozowej”. Efekty były imponujące.

Plener okazał się strzałem w dziesiątkę,  zaowocował wieloma różnorodnymi,  ukazującymi uroki Podlasia obrazami. Prace poplenerowe znajdą się na wystawie podsumowującej działalność Pracowni Plastycznej „Atelier”w Bielskim Domu Kultury 24 maja 2017 r.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newsletter'a