PLASTYCZNE

W  dniach 28-30.04.2018 r. w przepięknie położonej Narewce opodal Puszczy Białowieskiej  miał miejsce II Międzynarodowy Plener Malarski. Organizacja pleneru była możliwa dzięki wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski  Pana Jarosława Borowskiego.
Uczestnikami pleneru byli artyści z miasta partnerskiego Kobryń na  Białorusi oraz uczestnicy Pracowni Plastycznej „Atelier” prowadzonej przez Marylę Babulewicz (uczestnika i komisarza pleneru).
Od rana do wieczora – czas poświęcony był pracy twórczej. Już w dniu przyjazdu bogate walory przyrodnicze przelane zostały na płótna.  W niedzielne przedpołudnie artyści z Kobrynia zaoferowali warsztaty artystyczne „Faktura w obrazie” z użyciem szpachli, a w godzinach popołudniowych – „Warsztaty akwareli”. Każdy z uczestników pleneru samodzielnie przygotował podobrazie  i inspirując się bogatą przyrodą wykonał prace malarskie. Efekty były imponujące. Wiosennych inspiracji do wykonania prac było mnóstwo: rzeka Narewka, piękne okolice, pasieki i zadbana posesja właściciela Dworu Bartnika Pana Eugeniusza Sapiołko, który gościnnie oprowadził nas po Muzeum Pszczelarstwa i opowiedział nam o swoich zbiorach, o swojej wielkiej pasji.
Wernisaż  różnorodnych prac (akwareli i akryli) na dziedzińcu Dworu Bartnika zakończył II Międzynarodowy Plener Malarski w Narewce.  Prace poplenerowe znajdą się na wystawie 19 września 2018 r. podsumowującej 5-lecie działalności Pracowni Plastycznej „Atelier” w Bielskim Domu Kultury.