PLASTYCZNE

Otwarcie wystawy malarstwa May Alnoori miało miejsce 8 marca - Dzień Kobiet.

Tego dnia Bielski  Dom Kultury przygotował Paniom specjalny program przeplatany niespodziankami. Zorganizowano warsztat tańca towarzyskiego, pokaz ćwiczeń pilatesu, stoiska kosmetyczne,  na których  można było m.in. poddać się zabiegom pielęgnacyjnym twarzy i dłoni.

Przybyłe na spotkanie Panie, przy filiżance kawy i słodkich wypiekach wysłuchały „radosnej Orynki”, tj. Pani Ireny Piwowar, która bawiła publiczność swoimi opowiadaniami w śląskiej gwarze. 

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się atelier fotograficzne w różnych klimatach. Panie mając do wyboru  kilka scenerii i wiele rekwizytów tj. kapelusze, parasole oraz rekwizyty wojskowe, chętnie pozowały do zdjęć, zarówno indywidualnie jak i grupowo. BDK przygotował Paniom loterię fantową. Panie otrzymały zestawy kosmetyków,  kwiaty ze słodką niespodzianką, albumy „Bielsk Podlaski w malarstwie” oraz kolejne wydawnictwo Pani Ireny Piwowar „A co tam Panie u nas w tej Polsce słychać?”. W programie miało miejsce również otwarcie wystawy malarstwa May Alnoori pt. „Sen kobiety”. Na wystawie znalazło się 36 prac artystki pochodzącej z Kuwejtu. Głównym tematem wystawionych prac jest kobieta pragnąca niezależności we współczesnym świecie. Poprzez swoje prace May Alnoori przekazuje historie, emocje, pragnienia i strach swoich bohaterek.

Na zakończenie spotkania wszystkie Panie uwieczniły się na wspólnym zdjęciu. Organizatorzy nie kryją radości z powodu dwukrotnej frekwencji na imprezie „8 marca w BDK”  w stosunku do roku ubiegłego.