PLASTYCZNE

W  dniach 18-20.09.2020 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Ziołowy Zakątek” w Korycinach  miał miejsce IV Plener Malarski pn. „W ogrodzie botanicznym”. Organizacja pleneru była możliwa dzięki staraniom Dyrektora BDK Elżbiety Fionik i wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski  Jarosława Borowskiego.
Uczestnikami pleneru byli uczestnicy Pracowni Plastycznej „Atelier” prowadzonej przez Marylę Babulewicz (uczestnika i komisarza pleneru).
Jednym z punktów programu weekendowych warsztatów było zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego. O właściwościach ziół i ich zastosowaniu opowiadała Teresa Gałuszewska (uczestnik wielu warsztatów zielarskich i jednocześnie – uczestnik pleneru). Na terenie ogrodu grupa zwiedziła Zabytkowy Kościół, Domek Różany, Słowiański krąg kamienny, oranżerię. Inspiracji do pracy twórczej było mnóstwo, nie tylko w ogrodzie. Drewniane, tonące w kwiatach budownictwo z bogatą ornamentyką, pelargonie w oknach z drewnianymi okiennicami, zakwaterowanie w chacie  „Chaziaja”, kaczki, gęsi, kury i zwierzęta nadały sielski klimat, w którym grupa poczuła się znakomicie. W sobotę od wczesnych godzin – czas poświęcony był pracy twórczej, bogate walory przyrodnicze przelane zostały na płótna. W programie pleneru znalazły się również „Warsztaty ziołowe”, na których była możliwość wykonania własnych herbatek z udostępnionych ziół. Komisarz pleneru przeprowadziła „Warsztaty ceramiczne”, których efektem były oryginalne półmiski, dzwoneczki, przewieszki, ozdoby z motywami roślinnymi.
Weekendowy IV Plener Malarski w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach grupa „Atelier” zakończyła (przed „Białym domkiem” opodal karczmy) wystawą  poplenerową.
Prace malarskie „W ogrodzie botanicznym w Korycinach” znajdą się na wystawie w Bielskim Domu Kultury (październik’2020).