TEATRALNE

Festiwal był jednym z zadań projektu „BIELSKI DOM z EKO-KULTURĄ – cykl imprez upowszechniających wiedzę ekologiczną” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.


Już od wielu lat Bielski Dom Kultury jest organizatorem imprezy pn. „Pożegnanie zimy”,   w czasie której prezentują swoje programy edukacyjno-artystyczne szkoły podstawowe miasta Bielsk Podlaski. Oprócz programów  artystycznych przygotowywane są Marzanny i Gaiki wiosenne. Wszystkim prezentowanym programom przygląda się i  ocenia grupa instruktorów BDK i specjaliści służby leśnej . Po obejrzeniu 5 programów, w których wystąpiło ok 120 dzieci komisja postanowiła przyznać

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr3 z DNJB i Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Szarych Szeregów,
II miejsca przyznano Szkole Podstawowej Nr 4 im. A. Mickiewicza i Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kpt. Wł. Wysockiego,
III miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 1 .Konkurs był jednym z zadań projektu „BIELSKI DOM z EKO-KULTURĄ – cykl imprez upowszechniających wiedzę ekologiczną” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Do konkursu plastycznego „Wiosna w lesie” przeprowadzonego w okresie 06.02-13.03.2018 przystąpiły dzieci i młodzież ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych z woj. podlaskiego m.in.:   z  Łomży, Szepietowa, Bociek, Augustowa, Ciechanowca i Bielska Podlaskiego.

Ogółem wpłynęło  126 prac plastycznych wykonanych w technice rysunkowej,malarskiej, graficznej i technice collage’u.  Prace nagrodzone znalazły się na wystawie w holu BDK.

21 marca 2018 na podsumowaniu konkursu autorom najciekawszych prac wręczono 10 nagród i 15 wyróżnień w obu kategoriach wiekowych tj.: kl.I-III i IV-VI. Dzieci otrzymały piękne albumy przyrodnicze, zestaw materiałów plastycznych i dyplomy. Dyplomami uhonorowano również nauczycieli, instruktorów plastyki, którzy przygotowali laureatów do konkursu. Fundatorem nagród był Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim.